PKK/YPG halkın yetiştirdiği mahsulleri ya zorla alıyor ya da tarladayken ateşe veriyor.

PKK/YPG çiftçinin tarlasını ateşe veriyor.

14

PKK/YPG çiftçinin tarlasını ateşe veriyor.

Suriye’deki terör örgütü PKK/YPG halkın yetiştirdiği mahsulleri ya zorla alıyor ya da tarladayken ateşe vererek, halka gözdağı vermeye çalışıyor. Terör örgütü PKK/YPG’den önce Suriye topraklarını işgal eden DAEŞ terör örgütü de alamadığı gıda ve ihtiyaç malzemelerini ateşe vererek yakıyordu.

Suriye’de işgal ettiği topraklarda halka zulüm etmeye devam eden terör örgütü PKK/YPG şimdi de çiftçinin hasadına göz dikti. Rejim ile fiyat rekabeti yaptıktan sonra çiftçinin elindeki buğday ve arpaları tarladayken almaya çalışan terör örgütü PKK/YPG alamadığı mahsulleri ateşe verirken çiftçilere de işkence yapıyor.

Tarlaları yakıyorlar

Terör örgütü PKK/YPG Suriye’de buğday ve arpa alamadığı çiftçinin ekili tarlasını yakarak terör örgütü DAEŞ gibi intikam alıyor. Suriye’de terör örgütü DAEŞ’in hakim olduğu dönemde, teröristler halkın arpa ve buğdayını zorla alıyor, alamadıklarını da tarlada ateşe veriyordu. Suriye topraklarının DAEŞ’ten sonraki işgalcisi PKK/YPG de DAEŞ’ten kalma zulümleri sürdürmeye devam ederek Esat rejimine yapamadığı zulmü halka yapıyor. Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki sözde Demokratik Birlik Partisi’ne (PYD) bağlı örgüt, buğday ve arpa alımında fiyatları düşük gösterdi. Örgüt buğdayın kilosunu 150, arpanın kilosunu da 100 Suriye Lirasından alınacağını duyurunca çiftçiler örgüte satış yapmak istemedi. Esat’a bağlı Şam yönetimi ise alımda buğdayın kilosunu 150, arpanın kilosunu da 135 olarak belirlemişti. Bölgede geçen yıl mahsulün daha değerli olduğunu belirten yerel kaynaklar, geçen yıl buğdayın kilosunun 175, arpanın kilosunun ise 125 Suriye Lirasından satıldığını hatırlattılar. Geçen yıla göre fiyatların düşürülmesinden memnun olmayan Suriyeli çiftçiler tarladaki mahsulü kaldırdıktan sonra üçüncü bir alıcıya daha iyi bir fiyata satmak için araştırma yaparken terör örgütü PKK/YPG kendilerine satış yapmayan çiftçilerin binlerce dekarlık tarlalarını ateşe vermeye başladı.

Detaylar, Haber Linki