Pamukkale Üniversitesi 2019 Yılı Denetim Raporu’nda görevden alınan Rektör Hüseyin Bağ

Kendisini genel müdür atayıp 11 bin lira maaş almış!

Görevden alınan rektör kendisini genel müdür atayıp 11 bin lira maaş almış!

Pamukkale Üniversitesi 2019 Yılı Denetim Raporu’nda görevden alınan Rektör Hüseyin Bağ’ın kendisini üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Teknokent’e Genel Müdür olarak atayıp, aylık 11 bin lira maaş aldığı ortaya çıktı.

Sayıştay’ın Denizli Pamukkale Üniversitesi 2019 Yılı Denetim Raporu’nda eşine özel ilan açtırmasıyla gündeme gelmesinin ardından görevden alınan Rektör Hüseyin Bağ hakkında çarpıcı veriler yer aldı.

Rektör Bağ’ın kendisini üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Pamukkale Teknokent’e Genel Müdür atadığı ve kanuna aykırı bir şekilde aylık 11 bin TL maaş aldığı ortaya çıktı.

Aykırı’dan Berat Temiz’in haberine göre; Sayıştay’ın raporunda, Üniversite’nin Rektör Bağ’a Genel Müdür maaşı, üniversiteye mensup bir öğretim üyesine de Genel Müdür Yardımcısı ünvanınıyla maaş ödendiği tespit edildi.
Raporda, Rektör’e ve öğretim üyesine maaşın Aralık 2016’dan beri ödendiği belirtildi.

REKTÖRE 11 BİN, ÖĞRETİM GÖREVLİSİNE 9 BİN TL

Pamukkale Teknokent’e kendisini Genel Müdür olarak atayan Rektör Bağ’a 2019 yılı itibariyle her ay 11 bin TL maaş ödendiği, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan öğretim görevlisine ise 9 bin TL ücret ödendiği ifade edildi.

Detaylar, Haber Linki