Monaco’dan Henry Onyekuru, Leipzig’den de Marcelo Saracchi’nin kiralanma.

Galatasaray transfer bombalarını patlattı.

Galatasaray transfer bombalarını patlattı.

Galatasaray ara transferde ilk bombaları patlattı. Sarı-Kırmızılılar bir süre önce prensip anlaşmasına vardığı iki oyuncunun transferini dün akşam açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Monaco’dan Henry Onyekuru, Leipzig’den de Marcelo Saracchi’nin kiralanmaları konusunda bildirimde bulunuldu.

  • Sezonun ilk yarısında beklentilerin altında bir oyun sergileyip 27 puanla Lider Sivas’ın 10 puan gerisinde kalan Galatasaray, ikinci yarı öncesi kadroda önemli ölçüde revizyon planlıyordu. Liglerimizde resmi transfer dönemi bugün açılacak olsa da Aslan harekâta dün başladı, iki transferi birden açıkladı. Sarı-Kırmızılılar akşam saatlerinde Henry Onyekuru ile Marcelo Saracchi için KAP bilidiriminde bulunuldu. Cim Bom geçen sezon şampiyonluk yaşadığı kadrosunda bulunan sol kanat oyuncusu Onyekuru için Fransa’nın Monaco takımı, Saracchi için de Almanya’nın Leipzig takımıyla bu isimlerin kiralanmaları için görüşmelere başlandığını kaydetti.

Galatasaray’dan Afyonspor’a… Ferhan Evren transferi açıklandı

Sezon sonuna kadar

  • Galatasaray’ın 1.5 sezonluğuna kiralamak istediği Henry Onyekuru’ya Monaco’dan vize çıkmadığı, anlaşmanın bu sezon sonuna kadar geçerli olacağı bildirildi. Nijeryalı oyuncu için Fransa ekibine kiralama ücreti ödemeyecek olan Cim Bom, Onyekuru’nun Monaco’dan aldığı ücreti karşılayacak. 1.5 yıl Sarı-Kırmızılı formayı giyecek olan Saracchi için de Leipzig’e kiralama bedeli vermeyecek olan Galatasaray, Uruguaylı sol beke, Alman ekibinde kazandığı parayı ödeyecek.

Detaylar, HAber Linki