Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüsü 5 yıl önceden biliyor muydu?

5 yıl önceden biliyor muydu?

Bill Gates koronavirüsü 5 yıl önceden biliyor muydu? İşte o video!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüsü 5 yıl önceden biliyor muydu? İşte virüsten ölecek olan insan sayısını da verdiği o video!

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in 5 yıl önce virüs ile ilgili sarf ettiği sözlerin bulunduğu bir video, sosyal medya çalkalanmaya başladı! Yoksa Bill Gates koronavirüsünü yıllar önceden biliyor muydu?

Bill Gates koronavirüsü 5 yıl önceden biliyor muydu? İşte o video!

Hepimizin bildiği üzere ilk olarak Çinde ortaya çıkan ve tüm kıtalara yayılmış olan koronavirüsü, salgın şeklinde tüm dünya üzerinde etkisini tüm hızıyla göstermeye devam ediyor. Hergün yüzlerce vaka ve ölüm haberini üzülerek takip ediyoruz. Ancak koronavirüsünün kaynağı bile hala tartışılıyor ve şu ana kadar somut bir bilgi edinilmiş değil. Sadece Çinlilerin içtiği yarasa çorbasından kaynaklı ortaya çıktığına dair, vb gibi henüz resmiyet kazanmamış iddialar mevcut.

Bu konular tartışıladursun, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in 5 yıl önce virüs ile ilgili sarf ettiği sözlerin bulunduğu bir video, sosyal medya çalkalanmaya başladı! Yoksa Bill Gates koronavirüsünü yıllar önceden biliyor muydu?

Bill Gates, 2015 yılında gerçekleştirmiş olduğu bir TED konuşmasında, dünyayı bir sonraki büyük salgına karşı uyarmış ve “Önümüzdeki 10 yılda, bir şey 10 milyon insanı öldürürse, bu muhtemelen savaş değil, oldukça bulaşıcı bir virüs olacaktır” ifadelerine yer vermişti… 5 yıl önce çekilen bu video görüntüleri, koronavirüsü ile mücadele eden dünyada adeta şok etkisi yarattı! Gates’in bu sözleri “Virüs önceden biliniyor muydu?” sorusunu akıllara getirdi.

Detaylar, Haber Linki