Michigan eyaletinde bazı gruplar silahlarıyla sokaklara dökülerek, karantinanın kaldırılması çağrısında bulundu.

ABD'de neler oluyor! Silahlarıyla sokağa indiler

ABD’de neler oluyor! Silahlarıyla sokağa indiler.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınının merkezi olan ABD’de vaka sayısı 640 bini geçerken, ölü sayısı da 30 bin 844’e ulaştı. Michigan eyaletinde bazı gruplar silahlarıyla sokaklara dökülerek, karantinanın kaldırılması çağrısında bulundu.

Koronavirüs salgının merkez üssü ABD’de vaka sayısı 640 bini geçerken, ölü sayısı da 30 bin 844’e ulaştı. ABD’nin Michigan eyaletinde de koronavirüs vakası 25 bin, ölü sayısı da 1921’e çıktı.

KARANTİNAYI PROTESTO ETTİLER

ABD’nin Michigan eyaletinde Kendilerini “Lüzumsuz Karantinaya Karşı Michigan Halkı” olarak adlandırılan bir grup, koronavirüs salgınına karşı eyalette uygulanan karantinayı protesto etmek amacıyla Lansing kentinde parlamento binası önünde protesto eylemi yaptı.

Salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağının 30 Nisan’a uzatılması ve yeni kısıtlamaların gelmesi özellikle Trump destekçisi Cumhuriyetçileri sokağa döktü.

Bazı silahlı grupların da sokağa çıktığı görülürken, araçlarıyla çıkanlar da trafikte yoğunluğa neden oldu. Araçlarıyla konvoy oluşturarak kente giriş yapan grubun silahlı olması dikkat çekti.

Michigan Valisi Gretchen Whitmer’in karantina uygulamasına karşı olduklarını belirten protestocular, ekonomik darboğazın koronavirüsten daha fazla insan öldürdüğünü iddia ettiler.

Göstericiler, ellerinde “Michigan’ı yeniden açın” ve “Karantinayı bitirin, çalışmamıza izin verin” yazılı pankartlarla kararları protesto etti.

Detaylar, Haber Linki