Kübitler arası uzak bilgisayarlara bilgi aktarımı.

Kuantum araştırmacıları bunun üzerinde yoğunlaştılar.

Araştırmacılar Kuantum hesaplamalarında büyük bir engelle karşı karşıya

Bazı makalelerde Rochester araştırmacıları kuantum sistemlerinde bilgi aktarımında büyük adımlar atıldı.

  • Kuantum bilimi, daha verimli bilgisayarlar, iletişim ve algılama cihazlarıyla modern teknolojide devrim yapma potansiyeline sahip.
  • Ancak özellikle kuantum sistemlerinde bilginin etkin bir şekilde aktarılması söz konusu olduğunda maalesef bazı zorluklar ile karşılaşılmaktadır.

Normal bilgisiyarlarda bulunan bitler bilgileri temsil eder. Kuantum bilgisayarlarda ise tek bir elektron üzerinden kübit bilgiyi temsil etmektedir.

Normal bilgisayarda ki veri ‘0’ (Kapalı) veya ‘1’ (Açık) olabilen sıradan transistörlere sahiptir. Kuantum bilgisayalarda ki kübitler ise aynı anda hem ‘0’ hemde ‘1’ olabilecek. Tek bir transistör ile hem 0 hem 1 olabilecek.

Kuantum bilgisayarlarının en büyük özelliği sahip olduğu kübitlerin ön büyük özelliği aynı anda bir den fazla durumda süperposizyon özelliği olması.

  • Gelin görün ki normal bilgisayarlardaki gibi kuantum bilgisayarlarında uzak kübetler arası bilgi aktarmada zorluklar çıkmaktadır.

Şuan tüm çılaşmalar bunun üzerine yoğunlaştırılmıştır.

Haber Veriyoruz

Kuantum Bilgisayarlar İle İlgili Diğer Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More