Koronavirüs’ün sert etkilendiği ülkelerden biri de ABD. Microsoft’un kurucusu Bill Gates.

Bill Gates'in Koronavirüs'ten kurtulmak için önerdiği plan!

İşte Bill Gates’in Koronavirüs’ten kurtulmak için önerdiği plan!

Koronavirüs’ün sert etkilendiği ülkelerden biri de ABD. Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Koronavirüs için “kabus senaryosu” diyor. İşte Bill Gates’in ABD için koronavirüse karşı öngördüğü çözüm!

Bill Gates, COVID-19 salgınını ‘kabus senaryosu’ olarak adlandırdı, ancak hükumetin kimi ve nasıl test edeceği konusunda daha akıllı davranması durumunda, modellemenin öngördüğü 240.000’den daha az Amerikalı’nın öleceğini söyledi.

Microsoft’un kurucusu Gates, beş yıl önce bir TED konuşmasında ‘füzelerin değil mikropların’ dünyadaki milyonlarca insanı öldürme olasılığının daha yüksek olacağını öngörmüştü.

Gates şimdi ise ülke çapında karantinanın, yurt içi seyahatlerin sınırlandırılmasının ve daha fazla hedefe yönelik testlerin uygulanmasının hastanelerin baş edilemeyecek bir biçimde dolup taşmasını engelleyeceğini söylüyor.

Fox News’a verdiği demeçte Gates, “Sosyal mesafeyi doğru bir şekilde yaparsak, öngörülenden çok daha az bir ölüm oranıyla bu durumdan kurtulabiliriz” dedi.

“Bu bir kabus senaryosu çünkü insandan insana bulaşan solunum virüsleri katlanarak büyüyebiliyor. Eğer her zamanki gibi çalışmaya ve seyahat etmeye devam etseydik, grafik eğrisi çoğu insan hasta olana ve çok fazla ölüm gerçekleşene kadar düzleşmezdi.”

Detaylar, Haber Linki