James Webb Uzay Teleskobu’nun da fırlatılışı bir kere daha ertelendi.

Gelen kareler görenleri şaşkına çevirdi.

NASA uzayın derinliklerinde buldu! Gelen kareler görenleri şaşkına çevirdi.

NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) cephesinden son haftalarda pek iyi haberler gelmiyor. NASA, Mars’a göndermeyi planladığı yeni keşif aracı Perseverance’ın fırlatışını birkaç kere ertelemek zorunda kaldı. Son açıklamaya göre Perseverance, 30 Temmuz’da fırlatılacak. Ayrıca Hubble Uzay Teleskobu’nun halefi olan James Webb Uzay Teleskobu’nun da fırlatılışı bir kere daha ertelendi. Diğer yandan Hubble Uzay Teleskobu ile uzayın derinlikleri halen gözleniyor. Emekliliğe hazırlanan Hubble’ın iki yeni fotoğrafı NASA tarafından paylaşıldı. Muhteşem kareler internette büyük ilgi gördü.

Hubble Uzay Teleskobu, 1990 yılında yörüngedeki yerini aldı. Discovery uzay mekiği tarafından uzaya taşınan teleskop, insanoğlunun uzayda yer alan en ünlü araçlarından biri. Yıllar içinde bugüne kadar evrenin derinliklerinden sayısız fotoğrafı bizlere ulaştırdı. Emekliliğe hazırlanan Hubble Uzay Teleskobu iki yeni fotoğrafla uzayın büyüleyici yanını bir kez daha gözler önüne serdi. uzay teleskobu Kelebek ve Kalkanböceği Nebulaları’nın yeni fotoğraflarını paylaştı.

Paylaşılan fotoğraflar, Kelebek Nebulası olarak da adlandırılan NGC 6302’yi ve Kalkanböceği Nebulası diye adlandırılan NGC 7027’yi gösteriyor.

Bunlar, bilinen en bulutsu nebulalar arasında yer alıyor.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) 1990 senesinde Discovery uzay mekiği tarafından yörüngeye taşınan Hubble Uzay Teleskobu bugüne kadar evrenin derinliklerinden sayısız kareyi bizler ile paylaştı.

Detaylar, Haber Linki