İstanbul’da çok sayıda bisiklet ve motosiklet çalan hırsızlık şebekesine operasyon düzenlendi.

İstanbul'da çok sayıda bisiklet çalan hırsızlar yakalandı!

İstanbul’da çok sayıda bisiklet çalan hırsızlar yakalandı!

İstanbul’da çok sayıda bisiklet ve motosiklet çalan hırsızlık şebekesine operasyon düzenlendi. Şüpheliler tutuklanırken çaldıkları bisikletler sahiplerine ulaştırılmaya başlandı.

İstanbul Emniyeti Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince son 6 ay içerisinde farklı tarihlerde meydana gelen 1 “Motosiklet Hırsızlığı” ve 15 “Bisiklet Hırsızlığı” konusu ile ilgili yapılan çalışmalarda flaş bir gelişme yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, 29 farklı güvenlik kamera görüntüsünün incelenmesi neticesinde bahse konu olayları gerçekleştirdikleri tespit edilen İsmail Mert Ç. ve Veysel A. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.
Yapılan araştırmalarda şahısların çaldıkları bisikletleri Esenyurt ilçesindeki 3 farklı iş yerine sattıkları tespit edildi.

BİSİKLETLER SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Çalışmaların devamında adres tespiti yapılan bahse konu iş yerlerine yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 28 adet bisiklet ve 1 adet motosiklet ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Müştekilerine ulaşılan 15 adet bisiklet ve 1 adet motosiklet sahiplerine teslim edilmeye başlanmıştır.

Detaylar, Haber Linki