İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Mafyaya yer yok” diyen…

"Mafyaya yer yok" diyen pazarcıya İmamoğlu böyle yanıt verdi.

“Mafyaya yer yok” diyen pazarcıya İmamoğlu böyle yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Mafyaya yer yok” diyen bir esnafa da “Biz, mafyacılık oynayan herkese karşıyız. Biz çözeceğiz, siz de fiyatlara yansıtacaksınız. Vatandaş da kazansın” yanıtını verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim döneminin vazgeçilmez mekanlarından pazarları, seçildikten sonra da unutmadı. İmamoğlu, Sultanbeyli Belediyesi’ne yaptığı ortak masa ziyaretinin ardından, aynı ilçenin Necip Fazıl Mahallesi’nde kurulan semt pazarına geçti. Pazar girişinde esnaf tarafından alkışlarla karşılanan İmamoğlu’na, meyve sepeti hediye edildi. Bu sırada bir esnaf, İmamoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti, “Başkan’ım sözünü tuttu, yine geldi Salı Pazarı’na” sözleriyle dile getirdi. İmamoğlu, engelli bir esnafın sorunlarını dinledikten sonra iletişim bilgilerini aldı. Pazarcı esnafı da İmamoğlu’na, “hamaliye” sorunlarını anlattı. Göreve başladıklarında Bayrampaşa Hali’nde İBB’ye ait bir alanın bulunmadığını belirten İmamoğlu, “Yerimiz yoktu, yerimizi aldık. Kuracağımız masaya sizi de çağıracağız. Sizi dinleyeceğiz” dedi. İmamoğlu, “Mafyaya yer yok” diyen bir esnafa da “Biz, mafyacılık oynayan herkese karşıyız. Biz çözeceğiz, siz de fiyatlara yansıtacaksınız. Vatandaş da kazansın” yanıtını verdi. İmamoğlu, bir tezgahtan aldığı muzları, basın mensuplarına ve vatandaşlara dağıttı.

Küçük çocuklarla pazarda karşılaşan İmamoğlu kısa sohbetten sonra “biraz kitap yolluyacağız biraz bazı hediyeler yollayıp çocuklara dağıtacağız. Bugün hazırlıksız geldik tamam mı?” diye görevlilere talimat verdi.

“BURADA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Detaylar, HAber Linki