Halk ekmek büfelerinin önünde uzun kuyruklar oluştu.

Ekmeğe gelen zamlara tepkiliyiz.

Halk ekmek kuyruğunda sıra bekleyen yurttaşlar, ekmeğe gelen zamlara tepkili.

Ekmeğe gelen yeni zamların ardından yurttaşlar halk ekmek büfelerinin önünde uzun kuyruklar oluşturmaya başladılar. Sırada bekleyen yurttaşlar, geçim sıkıntılarını Cumhuriyet’e anlattı.

İstanbul Ticaret Odası Meclisi’nin toplantısında ekmeğe zam kararı kabul edildi. İTO’ya bağlı tüm fırıncılar 230 gram ekmeği 2,5 TL’den satmaya başladı. İstanbul genelinde en son zam Mayıs 2021 de yapılmış, 1,75 lira olan ürün, 2 liraya çıkmıştı.

Zamların ardından yurttaşlar, daha ucuz fiyatlara ekmek alabilmek için halk ekmek büfelerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Cumhuriyet TV, Esenyurt’ta bulunan halk ekmek büfesindeki yurttaşların ekonomik sıkıntılarını dinledi ve özellikle ekmekle ilgili alım güçlerinin nasıl değiştiğini inceledi.

“ZAM GELİRSE ARTIK KENDİMİZİ ASALIM”

Halk ekmek kuyruğunda bekleyen yurttaşlar ekonomi ile ilgili sorulara verdikleri yanıtlarda maddi sorunlarının olduğundan bahsederlerken diğer temel tüketim ürünlerinin de pahalılığına dikkat çektiler.

Detaylar, Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks