Google, güvenlik sebebi ile üç internet taryıcısını yasakladı!

İşte Google'ın yasakladığı internet tarayıcıları!

İşte Google’ın yasakladığı internet tarayıcıları!

Dünyanın önde gelen arama motorlarından biri olan Google, güvenlik sebebi ile üç internet taryıcısını yasakladı! İşte detaylar;

Sürekli yayınladığı güncellemeler ile güvenliği ön plana çıkaran Google, Linux’ta popüler olan üç internet tarayıcısını yasakladı. İşte o tarayıcılar;

Google bazı internet tarayıcılarını yasakladı!

Günümüzde internetin her alanında faaliyet gösteren Google, 2008 yılında piyasaya sürdüğü internet tarayıcısı Chrome yıllardır en çok kullanılan tarayıcı unvanını korumaya devam ediyor. Kullanıcılarını zararlı internet sitelerinden korumak konusunda sürekli güncellemeler yapan şirket, Chorme ile zararlı dosyalar indirildiğinde uyarıyor. Bu kapsamda güvenliği ön plana çıkaran şirket Linux’ta popüler olan üç internet tarayıcısını yasakladı.
Şirket henüz resmi bir açıklama yapmış olmasa da, Konqueror, Falkon ve Qutebrowser isimli internet tarayıcıları ile Google hesabınıza giriş yapmak istediğinizde, güvenlik gerekçe gösterilerek başka bir tarayıcı kullanmanız isteniyor. Aşağıda ilgili uyarının ekran görüntülerini görebilirsiniz.

Kullanıcılar karşılarına çıkan sayfada “Daha fazla bilgi edinin” seçeneğine tıkladığında ise farklı bir destek makalesine yönlendiriliyor. Ancak bazı Reddit kullanıcılarını iddiasına göre bu tarayıcılar ile oturum açabiliyor olsa da çoğu kullanıcıdan tarayıcıların yasaklandığı yönünde bilgiler paylaşıyor.

Detaylar, Haber Linki