Çocuğunun bağışıklık sistemini ayağa kaldırmak için yaptığı bilimsel araştırmalar.

Çocuğuna şifa ararken girişimci oldu, New York’ta 120 mağazaya girdi.

Çocuğunun bağışıklık sistemini ayağa kaldırmak için yaptığı bilimsel araştırmalar Aslı Elif Tanuğur’u girişimci yaptı. Tanuğur, Anadolu propolisini ticarileştirerek, diğer ailelerin de faydalanmasını istedi. Kurduğu firma şu anda Amerika başta olmak üzere, birçok ülkeye ihracat yapıyor.

Aslı Elif Tanuğur, beş yaşındaki çocuğuna şifa ararken girişimci olmuş bir anne… Sözleşmeli üreticiler ile ürettiği Anadolu propolisini, ham balı ve arı sütünü Beeo markasıyla satıyor. Türkiye’den ilk kez propolis ihracatını gerçekleştiren Tanuğur, ABD başta olmak üzere, Almanya, Güney Kore, Suudi arabistan ve Hollanda’ya ürün sattı. Üstelik tüm ABD’de online olarak Amazon, Walmart, E-Bay ile kendi web sitesi ‘www.bee-and-you.com’ üzerinden ihracat yaptı. Türkiye’deki web adresleri www. beeo.com.tr üzerinden de e-ticarette büyüyorlar. New York’ta 120 mağazaya girdiler, Boston, San Francisco’da da perakende satış noktaları var.

Tombik

Bu sene düzenlenen İhracatın Yıldızları Türkiye’nin Gizli Şampiyonları yarışmasında “e-ihracat Şampiyonu” olan Aslı Elif Tanuğur; SBS Bilimsel Bio Çözümler San. ve Tic. AŞ’yi kurma sürecini anlattı.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks