CHP Yalova’da İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Karataş.

CHP Yalova Gençlik Kolları Başkanları istifa etti.

CHP Yalova Gençlik Kolları Başkanları istifa etti.

CHP Yalova’da İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Karataş, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Turgut Can ve Gençlik Kolları Delegesi Emirhan Çabuk, partilerinden istifa ettikleri öne sürüldü.

İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Karataş, istifa açıklamasında Muharrem İnce’ye yakınlığı nedeniyle il örgütünün toplantılarına davet edilmediğini belirterek “Yalova’da da koltuk sevgisi vatan sevgisinin önüne geçmiştir” dedi.

CHP Yalova İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Karataş, yazılı bir basın açıklaması yaparak, şu ifadeleri kullandı:
“Basın ve Kamuoyuna, Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2014 yılında 18 yaşımda üye oldum. Üye olduğum günden bugüne birçok yerel ve genel seçim yaşadım. CHP iktidarı için ben arkadaşlarım ve ailem elimizden geleni yaptık. Partimizin Atatürk çizgisinden uzaklaştığı CHP ilkeleri ve ruhu ile derdi olan insanların partinin önemli noktalarına getirilmesi, bu kişilerin il başkanı, genel başkan yardımcısı ve milletvekili olmalarını bir süredir üzüntü ile takip ediyorum. Bardağı taşıran son damlalardan bir tanesi laikliğe karşı, Atatürk’e düşman olan Cihangir İslam’a bu partide kucak açılırken partinin öz evlatlarına sırt çevrilmesidir. 2014 yılında parti çalışmaları için bir gözünü kaybetmiş ama mücadelesinden asla vazgeçmemiş, gerekirse diğer gözümü de Atatürk ilke ve inkılâpları için feda ederim diyen Tugay Adak’ın maddi sıkıntılardan dolayı canına kıymasının ahı CHP’li yöneticilerin üzerindedir. Bu olayın acısı hala içimde bir sızıdır ve dinmeyecektir.”

Detaylar, HAber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks