“Ben de FETÖ’cüyüm” diyerek teslim olan ve adli kontrolle serbest bırakılan Yüzbaşı Burak Akın

MİT’ten misafir gelince korktum, teslim oldum.

“Ben de FETÖ’cüyüm” diyerek teslim olan ve adli kontrolle serbest bırakılan Yüzbaşı Burak Akın “Protokol subayı G.A’nın MİT’ten misafiri geldi. Yakalanacağımı anlayınca teslim oldum” dedi.

15 Temmuz’da darbeciler tarafından vurulup kahraman ilan edilen ve geçen hafta FETÖ ile bağlantısını itiraf eden Yüzbaşı Burak Akın önceki gün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. SÖZCÜ, Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Güler’in Koruma Müdür Yardımcısı Yüzbaşı Burak Akın’ın ifadesine ulaştı. Akın, kendisini teslim olmaya götüren süreci şöyle anlattı:

Tombik

“BURAK FETÖ’CÜ OLABİLİR”: Koruma Müdürü Yüzbaşı Gökhan E. hain darbe girişiminden sonra bana sürekli olarak örgütten olduğuma dair imalarda bulunuyordu. 2017 yılı ekim veya kasım ayında emir subayı yardımcımız Yarbay Serkan İ. ile Anıttepe’de yürüyüş yaptığım esnada, kendisi bana emir subayı Hüseyin Arif A. Albay’ın da bulunduğu bir mecrada Gökhan Yüzbaşının benim hakkımda ‘Burak da FETÖ’cü olabilir’ dediğini söyledi.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks