Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri yıllar önce ilgilenmeyin demişti…

NASA açıkladı, Said Nursi'nin ilgilenmeyin dediği halka boş çıktı.

NASA açıkladı, Said Nursi’nin ilgilenmeyin dediği halka boş çıktı.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri yıllar önce ilgilenmeyin demişti…

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin ibadetini dünyevi geçici ve lüzumsuz işler nedeniyle yapmayanlar için verdiği “Zuhal’in (Satürn) etrafındaki halkalar” örneği gerçekten boş çıktı. NASA: Bomboş!Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) Cassini uzay aracı, Satürn gezegeninin halkasının içinin neredeyse bomboş olduğunu tespit etti.

Daha önce bu halkanın içinde toz parçaları olduğu tahmin ediliyordu. Cassini uzay aracı da partiküllerin zarar verme ihtimali nedeniyle Satürn’ün halkalarının bulunduğu bölgeye gönderilmiyordu. Ancak NASA sonunda risk alarak uzay aracını bu bölgeye gönderdi ve Satürn’ü daha önce hiç olmadığı kadar yakından inceledi. Sonuçta halkalar içinde, tahmin edilenden çok daha az toz partikülü olduğu belirlendi. NASA’daki Cassini Proje yöneticisi Earl Maize, “Satürn ve halkaları arasındaki alan açıkça büyük bir boşluk” açıklamasında bulundu.

KEŞİF DEĞİL UYARI

Risale-i Nur külliyatından Sözler adlı eserin 21. Söz’ü Namaz hakikatini anlatıyor. Bediüzzaman Hazretleri eserin bir yerinde dünya işlerinden dolayı namazı kılmayanları önce “Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki bütün vaktini ona sarf ediyorsun?” sorusunu yöneltiyor. İlerleyen bölümde ise “Zuhal’in (Satürn) etrafındaki halkaların keyfiyeti nasıldır?” ve “Amerika tavukları ne kadardır?” gibi kıymetsiz şeylerle, kıymettar vaktini geçiriyorsun” şeklinde uyarıyor.

Kaynak: NASA açıkladı, Said Nursi’nin ilgilenmeyin dediği halka boş çıktı.

Detaylar, Haber Linki