Aydın’ın Kuşadası ilçesinde farklı noktalarda görülen siyah renkli yılanlar

Kuşadası'nda 3 metre uzunluğunda siyah yılanlar görülüyor

Kuşadası’nda 3 metre uzunluğunda siyah yılanlar görülüyor.

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde farklı noktalarda görülen siyah renkli yılanlarla ilgili açıklamalarda bulunan EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, yılanların zehirsiz olduğunun tespit edildiğini söyledi ve “Kesinlikle öldürmeyin” uyarısında bulundu.

Kuşadası’nın farklı mahallelerinde son günlerde görülen siyah renkli yılanlar bölge halkı arasında endişeye yol açtı.

Yaklaşık 3 metre uzunluğunda olan yılanlarla ilgili ihbarların artması üzerine Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) derneği bir çalışma başlattı. Çalışmada, dernek başkanı Bahattin Sürücü ve beraberindeki uzman ekip, dün yılanların son görüldüğü Alacamescit Mahallesi’ne giderek saha incelemesi yaptı. Yapılan araştırmada yılanların Latince adı ‘Dlichophis Jugularis’ olan zehirsiz bir türe ait olduğu belirlendi.

Dernek Başkanı Bahattin Sürücü “Baharın gelmesiyle birlikte kış uykusundan uyanan yılanlar kendilerini göstermeye başladı. Yaptığımız çalışmada bilimsel adı ‘Dlichophis Jugularis’ olan bu türün zehirli olmadığını belirledik” dedi.

Detaylar, Haber Linki

Yılanlar İlgili Diğer Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More