Apple, iPhone 8 serisini 22 Eylül’de yurt dışında satışa çıkardı.

Apple şişen iPhone 8 bataryalarını incelemeye başladı.

Apple, iPhone 8 serisini 22 Eylül’de yurt dışında satışa çıkardı. Geçtiğimiz hafta ise iPhone 8 Plus modelinin şarj olurken bataryasının şiştiğini sizlere aktarmıştık. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple sözcüsü, şişen batarya problemini ve olayı incelediklerini doğruladı.

Apple şişen iPhone 8 bataryalarını incelemeye başladı.

Tombik

Geçen sene Samsung’un başı Galaxy Note 7’nin batarya problemi nedeniyle patlaması yüzünden epey ağrımıştı. Samsung’un yaşadığı en büyük darbelerden birisi olan bu olay, şimdi de Apple’ın başına geldi. iPhone 8 Plus’larda yaşanan bir sorun, bataryanın şişmesini ve telefonun arka tarafının dışarı doğru çıkmasına neden oluyor.

Küçük ama artan sayıdaki iPhone 8 Plus sahipleri, olası pil arızası nedeniyle cihazlarının bataryalarının şişmesinden şikayetçi. Şu ana kadar patlama olayı gerçekleşmedi ama sorun nedeniyle arka kapak dışarı doğru çıkıyor.

Bu konuda pek çok tepki toplayan Apple, durumun bir üretim hatasından kaynaklanma durumunu inceleme altına alıyor. İlk raporlara göre telefonu ikiye ayıran bataryaların, cihazların sürekli açık kalmasına bağlı olduğu söyleniyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple sözcüsü, şişen batarya problemini ve olayı incelediklerini doğruladı.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks