Antalya’nın Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde etkili olan hortum ve fırtına şehirde korku dolu anlar yaşattı.

Antalya'da hortum felaketi

Antalya’da hortum felaketi.

Antalya’nın Kemer, Kumluca ve Finike ilçelerinde etkili olan hortum ve fırtına şehirde korku dolu anlar yaşattı. 3 gündür süren aşırı yağışlar ve şiddetini artıran fırtına nedeniyle şehir tanınmaz hale geldi…

Antalya’yı hortum vurdu! Dün saatteki hızı 100 kilometreyi bulan fırtına bugün 133 kilometreyi aştı.

Benzer Haber
1 4

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Şiddetli yağış ve fırtınadan dolayı Antalya Havalimanı’nda apronlarda yolcu transferi sağlayan otobüslerden biri devrildi. Buradaki olumsuz hava şartlarından dolayı 10 yaralı var.” dedi. Vali Karaloğlu, kentte şiddetli yağış ve fırtınanın etkili olduğunu söyledi. Antalya Havalimanı’nda hasar oluştuğunu aktaran Karaloğlu, şunları kaydetti: “Aprondaki uçaklara yolcu taşımakta kullanılan merdivenlerden biri ve bir otobüs devrildi. Polis helikopterlerinden birinde ve bir uçakta hasar var. Buradaki olumsuz hava şartlarından dolayı 10 yaralı var. Vatandaşlardan ricam, meteorolojik uyarıları dikkate alsınlar. Bu uyarılar ölçüsünde dışarıya çıksınlar. Uyarılar dışında dışarıya çıkmamaları konusunda uyarıyoruz.”

Merkez Muratpaşa ve Konyaaltı’nın yanı sıra Kemer, Finike, Kumluca, Serik, Demre ve Kaş ilçelerinde dün etkili olan hortumda 2 kişi yaşamını yitirirken dereye uçan otomobilde bulunan Kader Buse Acar (20), akıntıya kapılarak kayboldu. Arama çalışmaları devam ediyor.

Detaylar, HAber Linki