Alkol tüketimlerini artırmaları ve yetişkin başı 62 litre bira içmeleri çağrısı.

Büyük bira seferberliği.

Büyük bira seferberliği: Yetişkin başı 62 litre bira içme çağrısı yapıldı.

Britanya’da toplumun temel taşı olarak kabul edilen mahalle publarını hayata döndürmek için müdavimlere bu yaz alkol tüketimlerini artırmaları ve yetişkin başı 62 litre bira içmeleri çağrısı yapıldı. Bira sevmeyenler için ise bu, 122 kadeh şaraba denk geliyor.

Britanya’da Muhafazakar Partili Başbakan Boris Johnson’ı aşamalı normalleşme programı uyarınca bugün geçilen üçüncü aşamada bar ve restoranlar iç mekanlarda müşteri kabul etmeye başlarken, ülke toplumunun temel taşı kabul edilen mahalle publarını hayata döndürmek için halka çağrı yapıldı. Aylarca kapalı kalmaktan dolayı iflas noktasına gelen pubları kurtarmak için toplumca zil zurna sarhoş olmak gerektiğine işaret edildi.

Mali uzmanların hesaplamasına göre hizmet sektörünün pandemi başladığından beri uğradığı 25.66 milyar sterlinlik zararı telafi etmek için toplumca bu yaz kişi başına 62 litre bira içilmesi gerekiyor. Bira sevmeyenler için bu, 122 kadeh şaraba denk geliyor.

Borç içindeki şirketlere sorunlarını çözmeleri için danışmanlık hizmeti sunan Company Debt’in mali uzmanları, hayat memat mücadelesi veren hizmet sektörünü kurtarmanın ve pubları iflastan korumanın en iyi yolunun çılgınca içmek olduğu sonucuna vardı.

Sputnik’te yer alan habere göre danışmanlık şirketinin websitesinde yayımlanan açıklamada şöyle denildi:

“Britanya’nın yiyecek ve içki endüstrisinin Covid-19 nedeniyle en az 25.66 milyar sterlin kaybettiğini hesaplayan son tahminlerin ışığında pandemi öncesi seviyelere ulaşmak için herkesin ne kadar harcama yapması gerektiğini merak ettik. Özellikle en çok eli kolu bağlanan sektörlerden biri olan pubların ne kadar paraya ihtiyacı olduğunu merak ettik. Britanya’da 52 milyon yetişkin bulunduğu verisi üzerinden yetişkin başına 62 litre bira içilmesi gerektiği sonucuna ulaştık.”

Detaylar, Haber Linki

Alkol İle İlgili Diğer Haberler

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More