AKP kulislerinde Yıldırım’ın İstanbul adaylığının Erdoğan-Albayrak görüşmesinde kesinleştiği konuşuluyor.

Yıldırım’ın ‘istifa’ sorunu.

13

Yıldırım’ın ‘istifa’ sorunu.

AKP kulislerinde Yıldırım’ın İstanbul adaylığının Erdoğan-Albayrak görüşmesinde kesinleştiği konuşuluyor. Şimdi de “TBMM Başkanlığı’ndan istifa edecek mi” sorusu gündemde.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesinde İstanbul krizinin aşıldığı, taleplerinin kabul edildiği belirtilen TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın aday gösterilmesi durumunda TBMM Başkanlığı’ndan istifa edip etmeyeceği, etmesine karar verilirse ne zaman edeceği, yerine ne zaman ve kimin seçileceği gibi pek çok soru işareti bulunuyor.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın, önce İstanbul’un ilçe aday listeleri konusunda sıkıntı yaşadığı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, daha sonra da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile önceki gün yaptığı görüşmelerde yaşanan krizin büyük ölçüde çözüldüğü, Yıldırım’ın talepleri ve hassasiyetleri doğrultusunda İstanbul’a yönelik bir çalışma yapılması kararı alındığı belirtiliyor. Yıldırım’ın adaylığının neredeyse kesinleşmesinin ardından şimdi TBMM Başkanlığı’ndan istifa edip etmeyeceği tartışılmaya başlandı.

Detaylar, HAber Linki