Gündemimizde Af Yok.

Adalet Bakanı Tartışmalara Noktayı Koydu: Gündemimizde Af Yok.

Tutuklu-hükümlü ve ailelerinin merakla beklediği afla ilgili en yetkili ağızdan açıklama geldi. Adalet Bakanı Gül, “Hükümetimizin gündeminde herhangi bir şekilde af bulunmamaktadır” dedi.

Sayıları 200 binin üzerinde olan tutuklu-hükümlü ve ailelerinin merakla beklediği afla ilgili en yetkili ağızdan açıklama geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Hükümetimizin gündeminde herhangi bir şekilde af bulunmamaktadır” dedi.

“BİZ İSTERİZ Kİ TUTUKLU OLMASIN AMA REALİTE VAR”

CNN Türk’te yayınlanan Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına katılan Abdulhamit Gül, “Türkiye’de 5 bin 469 kişi dolandırıcılıktan, hırsızlıktan 41 bin 434 kişi cezaevinde olan kişi sayısı. Uyuşturucuda çok yoğun bir şekilde hem cezaları hem de uygulamaları artırdık. Uyuşturucu suçlarından dolayı cezaevlerinde 51 bin 359 kişi var. Cezaevinin neredeyse dörtte biri uyuşturucudan, hırsızlık ve yağmayı koyduğumuzda yarısı bu suçlardan dolayı cezaevinde. Hiçbir hükümet cezaevlerinin dolu olmasını arzu etmez. Biz isteriz ki hiç kimse tutuklu olmasın, mahkum olmasın. Ama bir realite var.” dedi.

Detaylar
Haber Linki