ABD’de corona virüs salgını devam ederken, şimdi de fırtına korkusu başladı.

ABD'ye doğru ilerliyor! Çok sayıda ölü var!

Alarm verildi! ABD’ye doğru ilerliyor! Çok sayıda ölü var!

Son dakika haberi: ABD’de corona virüs salgını devam ederken, şimdi de fırtına korkusu başladı. Tarihte ilk kez Marco ve Laura adı verilen iki farklı tropik fırtına aynı anda etkili olacak. Çok sayıda ülkeyi vuran fırtınadan ölüm haberleri gelmeye başladı.

Fırtına sezonunun başlaması ile Amerika kıtasında korona virüsün ardından fırtına endişesi başladı.

Fırtına sezonunun başlaması ile Amerika kıtasında yeni tip korona virüsün (Covid-19) ardından fırtına endişesi başladı. Marco ve Laura adlı 2 tropik fırtına Meksika Körfezi’ne ulaşırken, Marco seviyesini kasırgaya yükseltti. Marco Kasırgası ve Laura Fırtınasının getirdiği sert rüzgarlar ve şiddetli yağış nedeniyle Haiti’de en az 9 kişi hayatını kaybetti.

Hayatını kaybedenlerden birinin 10 yaşındaki bir kız çocuğu olduğu ve Dominik Cumhuriyeti sınırına yakın sahildeki Anse-a-Pitres’te bir ağacın devrilmesi sonucu öldüğü ifade edildi. Ülkenin güney kıyısındaki Jacmel bölgesinde ise 1, başkent Port-au-Prince’te 3 kişinin sel sularına kapılması sonucu hayatını kaybettiği aktarıldı.

Sivil Koruma Direktörü Jerry Chandler yaptığı açıklamada, sel sularına kapılan bir anne ve çocuğu ile 2 kişinin kayıp durumda olduğunu duyurdu. Kayıp kadının başkent Port-au-Prince’deki bir hastanede çocuk doktoru olarak görev yaptığı belirtildi. Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise ise Twitter’dan yaptığı paylaşımda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Detaylar, Haber Linki