ABD de Apple tarafından geliştirilen iPhone yerine Android telefonlara yönelmeye başlandı.

Amerikalılar iPhone'u terk ediyor!

73

Amerikalılar iPhone’u terk ediyor!

Yapılan bir araştırma Amerikalı tüketicilerin Apple tarafından geliştirilen iPhone yerine Android telefonlara yönelmeye başladığını ortaya çıkardı.

Apple’ın son yıllarda inovasyondan uzaklaşıp pahalı ve ulaşılamaz bir ürün haline gelmesi tüketicilerin bu markanın ürünlerini terk etmeye başlamasına yol açtı. Üstelik bu durum markanın anavatani olan ABD’de bile yaşanıyor.
BankMyCell’in verilerine göre 2018 son çeyreğinde iPhone telefonunu satanların yüzde 24.5’i Android işletim sistemi kullanan markalara geçiş yaptı.

İkinci el elektronik cihaz fiyat karşılaştırma sitesi BankMyCell’in 38 bin kullanıcı üzerinde Ekim 2018 – Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdiği araştırmaya göre iPhone’un tutulma oranı 2011 yılından bu yana en düşük seviyeye geriledi. Sitenin verilerine göre 2018 son çeyreğinde iPhone’unu satanların yüzde 24.5’i Android işletim sistemli telefonlara geçiş yaptı. Bu dönem Apple’ın iPhone XR, XS ve XS Max modellerini piyasaya sürdüğü günlere denk geliyor.

Öte yandan araştırmaya göre iPhone X satanların yüzde 26.2’si Android telefonlara geçiş yaptı. iPhone’a en çok bağlı kalanlar ise iPhone 7 Plus kullananlar oldu. Bu telefonu satanların yüzde 81.7’si yine iPhone modellerinden birini satın aldı. BankMyCell’in araştırması sadece siteyi kullanan tüketicileri kapsıyor. Ancak yine de fikir vermesi açısından önemli bir veri olduğunu belirtelim.

Türkiye’de de iPhone popülerliğini kaybediyor

Detaylar, Haber Linki