8 Mart’ta Taksim’de yapılan Feminist Gece Yürüşüyü.

Ezana terbiyesizlik ettiler.

Erdoğan, 8 Mart’ı hedef aldı: Ezana terbiyesizlik ettiler.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da konuşuyor. Erdoğan, 8 Mart’ta Taksim’de yapılan Feminist Gece Yürüşüyü’ndeki ıslık sesleri ve atılan sloganların ezan vaktine denk gelmesine ilişkin “Taksim’de CHP ve HDP’nin öncülüğünde güya kadınlar günü için bir araya gelip bir grup ezana sloganlarla ıslıklarla terbiyesizlik ettiler” sözlerini kullandı. Çoğunluğu kadın on binlerce kişinin katıldığı bu yıl 17’inci kez düzenlenen yürüyüşe polis sert şekilde müdahale etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart’ta İstiklal Caddesi’nde düzenlenen Feminist Gece Yürüyüşü sırasında “ezana ıslıklarla, sloganlarla terbiyesizlik edildiğini” öne sürdü.

Adana Havalimanı’na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada kent protokolü tarafından karşılandı. Erdoğan, mitingin düzenleneceği Uğur Mumcu Meydanı’na gitmek için parti otobüsüne bindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yol üzerinde gördüğü çocuklara oyuncak dağıttı, halkı selamladı.

“İnşallah Adana’da 31 Mart Akşamı zillet, illet onları ayaklarımızın altına alacağız” diyen Erdoğan, 8 Mart’ta Taksim’de yapılan Feminist Gece Yürüşüyü’ndeki ıslık sesleri ve atılan sloganların ezan vaktine denk gelmesine ilişkin şu sözleri söyledi:

Detaylar, HAber Linki