102 yıllık ayakkabı devi İnci Deri, krize dayanamadı ve kepenk indirdi.

Ayakkabı devi kepenk indirdi: Merkez boşaltıldı, mağazalar kapatıldı.

Ayakkabı devi kepenk indirdi: Merkez boşaltıldı, mağazalar kapatıldı.

102 yıllık ayakkabı devi İnci Deri, krize dayanamadı ve kepenk indirdi. İnci Deri’nin merkez binası boşaltıldı ve mağazalar kapatıldı.

102 yıllık ayakkabı devi İnci Deri’nin iflasını istemiş, daha önce borçlarını ödemekte zorluk çektiği için birçok çeki karşılıksız çıkmış ve şirket icralık olmuştu.

Ayakkabı devi krize dayanamadı ve kepenk indirdi. Şirketin genel merkez binası, onlarca mağazası ve internet sitesi kapandı. Şirket hakkında geçen yıl açılan iflas davası ise sürüyor. Diken’den Ali Yılmaz’ın haberine göre Hotiç, Beta, Eser, Yeşil Kundura gibi ünlü ayakkabı firmalarının konkordato davaları sürerken, İnci Deri de hacizler ve iflas davalarıyla gündemde. Bir dönem, 80’e yakın mağazası bulunan İnci Deri’nin mağazalarının tamamına yakını kapandı.

Şirketten alacaklı bir firmanın haczi için gidilen şirketin Eyüp’teki merkez binasının kapalı olduğu belirlendi. Şirketin internet sitesine girildiğinde ise “Sizin için yenileniyoruz. Yarın görüşmek üzere” deniyor. Ancak, aynı mesajın günlerdir sitede duruyor.

Detaylar, HAber Linki