Yasa dışı ticareti yapılan ”pangolin”in coronavirüsü taşıyıcısı olabileceği.

Coronavirüsü pangolinden bulaştı.

1.036

Bomba iddia: Coronavirüsü pangolinden bulaştı.

Çinli araştırmacılar bir memeli türü olan ve yasa dışı ticareti yapılan ”pangolin”in coronavirüsü taşıyıcısı olabileceğini duyurdu.

Reuters’ta yer verilen habere göre, Çinli araştırmacılar bir memeli türü olan ve eti için yasa dışı biçimde ticareti yapılan “pangolin”in potansiyel coronavirüsü taşıyıcısı olabileceğini duyurdu.

Güney Çin Ziraat Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Bu son keşif virüsten korunmak, yayılmasını önlemek ve kaynağının keşfedilmesi adına büyük önem taşıyor.” ifadelerine yer verildi.

Pangolin nedir?

Çin Tarım Üniversitesi uzmanları, virüsün pangolin denilen bir memeliden yayıldığını söylemesiyle pangolin cinsi olan hayvana dair birçok detay merak edilmeye başlandı. Ülkemizde pek tanınmayan bir hayvan olan pangolin, pullu bir karınca yiyen türü.

Pangolin, çoğunlukla uzak doğuda görülen pullu memeli bir hayvandır. Genellikle geceleri görülen bu hayvanlar, gündüzleri ise kazdıkları çukurlarda, ağaç ve kaya kovuklarında saklanırlar.

Pangolinler”canlı çam kozalakları” olarak adlandırılırlar. Pangolin, baş, sırt, kuyruk ve bacakları kaplayan, birbirinin üstüne binen iri, kahverengi pullardan oluşuyor.

Detaylar, Haber Linki