Yarını Kodlayanlar projesi kapsamında 250 çocuğa verilen kodlama eğitimi.

Çocukları yarını kodlamaya başladı.

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından Afyonkarahisar’da “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında 250 çocuğa verilen kodlama eğitimi tüm hızıyla devam ediyor. Düzenlenen bu eğitim kapsamında sayının 500’e çıkarılması planlanıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında yaşları 7-14 arasında değişen çocuklara kodlama eğitimi veriliyor.

Toplumsal değişim ve gelişimin öncüsü olma hedefiyle faaliyet gösteren Türkiye Vodafone Vakfı, dijital geleceğe hazır nesiller yetiştirilmesi hedefiyle Habitat Derneği işbirliğinde hayata geçirdiği “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında Afyonkarahisar’da Ekim ayında başlattığı kodlama eğitimlerine bir yenisini ekledi. Türkiye’nin dört bir yanında kutlanan Kodlama Haftası kapsamında yaşları 7-14 arasında değişen toplam 20 çocuğa kodlama eğitimi verildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ve Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’nın da katıldığı eğitimlerde, Afyonkarahisarlı çocuklar, programlama hakkında fikir sahibi olurken, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak çalışmalar yaptı.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks