Varşova konferansında Arap ve İsrailli liderlerin bir araya gelmesine tepki göstermek amacı.

İsrail’le normalleşme.

Arap aktivistlerden ‘İsrail’le normalleşme’ye karşı kampanya.

Arap siyasi aktivistler ve gazeteciler, Varşova konferansında Arap ve İsrailli liderlerin bir araya gelmesine tepki göstermek amacıyla sosyal medyada ‘normalleşme ihanettir’ etiketiyle kampanya başlattı.

ABD öncülüğünde Polonya’nın başkenti Varşova’da 13-14 Şubat’ta düzenlenen, İsrail ve Arap ülkelerini aynı masa etrafında buluşturan Orta Doğu konulu konferansa tepki göstermek için açılan etikete, başta Filistinliler olmak üzere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı destek verdi.

Söz konusu Varşova konferansını “komedi” olarak nitelendiren kullanıcılar, bunun İşgal altındaki Filistin için hayatlarını feda eden şehitlerin kanına ihanet olduğunu vurguladı.

Iyad Alagha isimli bir Twitter kullanıcısı konferansa ” Arap dışişleri bakanlarının herhangi bir saygınlığı varsa Varşova komedisinden sonra o da kalamadı.” ifadelerini kullandı.

“İŞGAL İLE NORMALLEŞME AFFEDİLMEZ BİR İHANETTİR”

Sosyal medyadan tepki göstermenin de direnişin bir şekli olduğunu ifade eden Muhammed Hassune isimli bir başka kullanıcı da “Şehitlerin yolundan ayrılmayacağımıza söz veriyoruz. Normalleşme ihanettir.” paylaşımında bulundu.
Abdul Kasır eş-Şerif isimli bir kullanıcı ise “İşgal ile normalleşme affedilmez bir ihanettir. Filistin halkı, bağımsızlığı ve Arap ulusunun onuru için ağır bir bedel ödedi.” değerlendirmesinde bulundu.

Detaylar, HAber Linki