Türkiye’de milyonlarca genç işsiz gezerken, AKP’li yöneticiler ve akrabalarına makam yetmiyor.

AKP’lilere, çocuklarına, kardeşlerine yeni koltuklar üretiliyor.

AKP’lilere, çocuklarına, kardeşlerine yeni koltuklar üretiliyor.

Türkiye’de milyonlarca genç işsiz gezerken, AKP’li yöneticiler ve akrabalarına makam yetmiyor.

Milyonlarca genç işsiz gezerken AKP; eski milletvekili, yönetici ve başkanlarını kamuda görevlendirme geleneğini tüm hızıyla sürdürüyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yüce, ÇAYKUR Yönetim Kurulu’na getirildi. Cumhurbaşkanı Danışmanı güreşçi Yerlikaya ve RTÜK Başkanı da geçen hafta kamu bankalarına atanmıştı.

UÇAK BAŞINA İKİ MÜDÜR DÜŞÜYOR!

İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Meclis üyesi Ali Kıdık, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın kardeşi Ümmet Şenocak’ın THY Özel Kalem Operasyon Müdürü olarak atandığını açıkladı.

Sosyal medyada atamalara ilişkin açıklamalarda bulunan Kıdık, “BDDK Başkanı ve THY OPET Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Akben’in oğlu Feyyaz Akben ise Yolcu Hizmetleri Müdürü oldu. THY batma noktasına gelmiş, adam müdür atama derdinde. Biz ‘THY’de müdürlükler azaltılsın, tasarruf olsun derken, adamlar her gün müdürlük üretme derdinde. THY müdür üretme fabrikası gibi” dedi.

“THY’de bir uçağa iki müdür düşüyor” diyen Kıdık, “THY’nin toplam 350 civarı uçağı var 700 müdürü var” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YÜCE’YE TEK GÖREV YETMEDİ

AKP’li Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan kararname ile Çaykur’da Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararnamede Ekrem Yüce, Çaykur’da açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine atanırken, 2003-2011 arasında Çaykur Genel Müdürlüğü görevini yürüten Yüce, 31 Mart yerel seçiminde AKP’den Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için genel müdürlük görevinden istifa etmişti.

Detaylar, HAber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More