Türkiye dahil birçok bölgede yaşanacak iklimsel değişikliklerin baş gösterdiğini vurgulayan NASA.

NASA Türkiye'yi de etkileyecek açıklamasıyla dünyayı korkuttu.

NASA Türkiye’yi de etkileyecek açıklamasıyla dünyayı korkuttu.

Türkiye dahil birçok bölgede yaşanacak iklimsel değişikliklerin baş gösterdiğini vurgulayan NASA, dünya basınının dikkatini üstüne çekti. NASA yaptığı açıklama ile korkuttu.NASA’nın Goddard Uzay Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Gavin Schmidt tarafından yapılan açıklama geleceğe yönelik oldukça korkutucu sonuçlar içeriyor. İşte NASA tarafından yapılan o açıklama.

ABD’de bilim insanları, son 10 yılın, şimdiye kadar dünyada ölçülen en sıcak dönem olduğunu bildirdi. Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) ile Ulusal Okyanus ve Atmosfer Dairesi (NOAA), dünya yüzeyinde kara ve denizlerden alınan sıcaklık okumalarıyla ilgili verileri açıkladı.

Açıklamada, 2010-2020 yılları arası dünya ortalama sıcaklığının 14,7 derece olarak tespit edildiği, bunun da 20. yüzyıl ortalamasının 0,8 derece üstünde olduğu kaydedildi. İklim kayıtlarının tutulmaya başlandığı 1880’den bu yana son 10 yılda en sıcak 8 yılın yaşandığına dikkati çeken yetkililer, 2019 yılının ise 140 yıl içinde ikinci en sıcak yıl olduğunu vurguladı.

Detaylar, HAber Linki