Türk mühendislerin yerli olarak ürettiği sayısal takograflar.

Dünyada sayılı ülkede var!

Eski nesil takograflar, manipülasyonlara son derece açık olduğundan trafik kazalarına, can ve mal kayıplarına yol açabiliyor. Türk mühendislerin yerli olarak ürettiği sayısal takograflar ise aracın hızını ve kullanan sürücülerin kullanım sürelerini kimlikleriyle beraber otomatik kaydediyor, kriptolu yapısıyla kayıt sistemine dışarıdan müdahale edilmesine izin vermiyor. Üstelik söz konusu cihaz dünyada sayılı ülkede bulunuyor.

STC-8250A cihazı ile Türkiye, dünyada 4. üretici ve tedarikçi oldu.

Tombik

Ortaya koyduğu ürün ve çözümlerle Türkiye ekonomisine katkıda bulunan Aselsan, mevcut bilgi birikimiyle sivil alandaki çeşitli ihtiyaçların karşılanmasına yönelik çözümler sunuyor. Yürüttüğü Ar-Ge çalışmalarıyla birçok yenilikçi ürün üreten firma, dünyada sadece 3 ülkede imal edilen sayısal takograf cihazını üreterek önemli bir çalışmaya imza attı.

Yenisafak.com olarak her hafta bir milli ve yerli projeyi sizlere aktarıyoruz. Bu hafta da yerli olarak üretilen STC-8250 A Sayısal Takograf Cihazı’nı ele alacağız.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks