Sağlıkçılara şiddet uygulayanların serbest kalması

Hastane baskınına tepki çığ gibi...

Hastane baskınına tepki çığ gibi…

Korona virüs salgını sürecinde toplum sağlığı için kendi hayatlarını hiçe sayan sağlık çalışanları dün yine saldırıya maruz kaldı. Ankara Keçiören’de meydana gelen olay sonrası sağlıkçılar sosyal medyadan duruma tepki gösterirken sağlıkçılara şiddet uygulayanların serbest kalmasının bu duruma neden olduğunu dile getiren sağlıkçılar, “Sağlıkta Şiddet Yasası”nı tekrar gündeme getirdi.

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün meydana gelen olayda silahlı kavga sonucu yaralanan ve hastaneden hayatını kaybeden kişinin yakınları sağlık çalışanlarına saldırmış, çalışanlar ise kendilerinin omurga sedyeleri ile kapıya bariyer yaparak korumaya çalışmıştı. Yeniçağ’ın haberine göre; Görüntülerin sosyal medyaya düşmesinden sonra sağlık çalışanları duruma tepkilerini sosyal medyada #ölüyoruz, #BakanKocaNeredesin hashtagleriyle dile getirirken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla duruma tepki gösterdi.

SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI UYGULANSIN

Sağlık çalışanları “Sağlıkta Şiddet Yasası’nın bir an önce uygulanmasını isterken sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların cezasız kalmasından cesaret alanların böyle olaylara kalkıştıklarını belirtti. Diğer taraftan korona virüs salgının canlarını hiçe sayarak toplum sağlığı için çalışan sağlıkçılar, kendilerine destek olunması gereken bir dönemde böyle bir olayla karşı karşıya kalmalarından dolayı üzüntülerini dile getirdi. Kimi çalışanlar ise salgın sürecinde kendilerine destek amacıyla başlatılan alkışlı desteğin tek başına yeterli olmadığını ifade etti.