NASA uzak güneş sistemlerindeki araştırmalarından birinden ilginç görüntüleri yayınladı.

NASA kan donduran görüntüleri yayınladı! Dünyadan 6 kat büyük...

NASA kan donduran görüntüleri yayınladı! Dünyadan 6 kat büyük…

NASA uzak güneş sistemlerindeki araştırmalarından birinden ilginç görüntüleri yayınladı. NASA’nın açıklaması birçok insanı heyecanlandırsa da bir o kadar kişiyi de korkuttu. Açıklamadan çok fotoğrafların dikkat çektiği araştırmada devasa bir gezegen göze çarptı. Uzay araştırmalarını sıklaştıran NASA, dünyadan 6 kat daha büyük bir cisim görüntülendi. Mars’a ait yeni görüntüler yayınlayan NASA, dünyanın dikkatini çekti. NASA, Amerika Birleşik Devletleri’nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurum. 29 Temmuz 1958 tarihinde ABD Başkanı Dwight Eisenhower tarafından kurulmuştur.

NASA, uzaydaki özel çalışmalarıyla bir kez dünya basınının dikkatini çekti. Dünya genelini ilgilendiren NASA’nın çalışmasını detayları uzmanlar tarafından açıklandı. Yayınlana fotoğraf ise herkesi şoke etti. İşte herkesi dehşete düşüren o fotoğraflar…

Dünya’dan yaklaşık 6 kat büyük gezegenin yıldızının, “Goldilocks” olarak adlandırılan yaşanabilir kuşağında yörünge dönüşü yaptığı belirtildi. GJ 357 d’nin yıldızına olan mesafesinin, atmosfer basıncının uygun olması halinde gezegenin yüzeyinde suyun sıvı halde bulunmasına olanak tanıyabileceği de kaydedildi.

Detaylar, Haber Linki