Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma günü, toplanma günüdür.

Cuma hutbesi: Mevlid-i Nebi.

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma günü, toplanma günüdür. Bu haftada cuma namazı büyük bir katılımla kılınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı cuma hutbesinin konusu bu hafta “Mevlid-i Nebi” olacak.

Cuma namazı bu haftada büyük bir katılımla kılınacak.

Tombik

Bugün 24 Kasım Cuma. İslam dini için büyük öneme sahip olan mübarek bugün, toplanma günüdür.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün hazırladığı cuma hutbesinin konusu bu hafta “Mevlid-i Nebi” olacak.

Mevlid-i Nebi

Salât ve Selâm Senin Üzerine Olsun Ey Allah’ın Resûlü! Salât ve Selâm Senin Üzerine Olsun Ey Allah’ın Habibi! Salât ve Selâm Senin Üzerine Olsun Ey Âlemlere Rahmet Nebi!

Kardeşlerim!

Önümüzdeki Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece hep birlikte Mevlid-i Nebi’yi idrak edeceğiz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Muhammed Mustafa (s.a.s) Efendimizin dünyayı teşriflerini bir kez daha coşkuyla kutlayacağız. Geceniz şimdiden mübarek olsun. Yüce Rabbimiz, Resûl-i Ekrem Efendimize duyduğumuz derin hürmet ve muhabbetimizi hiçbir zaman eksik etmesin. Bizleri onun yolundan, sünnet-i seniyyesinden bir an olsun ayırmasın.

Detaylar
Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Enable Notifications OK No thanks