Mükemmel olan ve hatasız yazı mı arıyorsunuz?

Ancak yaratıcı tarafından yaratılanlar mükemmeldir...

Mükemmellik sadece yaratıcıyı ifade eder.

Sizin bulduğunuz kelimeler ile sizinle muhatap olarak öğrenilmesi gerekenler çok olmasına rağmen azını bile öğrenmek istemeyen insan mükemmellik aramakta.

Hatasız kul yoktur.1680

Hatasız insan yoktur ki siz ufak hataları bile büyük bilmelere mal edebiliyorsunuz.

Gözleriniz ile gördüğünüz için mükemmellik arıyorsunuz ve hata buluyorsunuz. Hadi bir de körlere soralım bu yazıda hangi hatalar var…

Manaya gitmek yerine yada ne demek istemiş anlamlarını çıkarmak, bakış açınızın ve ufkunuzun ne kadar dar olduğunu göstermektedir.

Kelimeleri bulan bulmuş bu saatten sonra onların gerçek anlamlarını anlasanız veya açıklasanız neye yarar…Atı alan üsküdarı geçmiş.

Siz artık bu kelimeler ile gerçekleri nasıl anlatırım diye düşünmek zorundasınız. Tabi ki hatalar olacak, yanlışlar olacak hatta tespitler doğru olmayacak… O zaman doğrusunu tespit edecek ve bildireceksiniz.

E bunları yapmayın sonrada mükemmellik arayın hataları bulun ve beş para etmez diyerek yazılanları küçümseyin. O zaman neden kalemi elinize alıp da bir kaç cümle yazmıyorsunuz. Bir görelim hayat tecrübeniz size ne vermiş ve size ne katmış…1156

Tabi böyle bir şey olamaz. Siz ancak maddenin verdiği güç ile bir kalem tutabilir ve arkanızdan fısıldananları yazarsınız…Ya da olayları izler bilinç altınıza yüklenenleri ifade edersiniz.


Açık ve net olamadığınız gibi korkaklıkta da ileri seviyedesiniz.


Yaratıcıyı över durursunuz ancak ölümdende korkarsınız. Onun kurallarını sıralarsınız, yapmaya veya kuralları çiğneyenleri açıklamaya gelince de cesaret edemezsiniz. Ondan sonrada mükemmel görünmeye çalışan her durumu alkışlar hayattan her şeyde mükemmellik beklersiniz…

Yapmayın…Ne oldu aklınıza ve mantığınıza hatta az da olsa samimiyetinize…

MAG