Macron, Türkiye ile uğraşmak yerine Fransa’nın rotasını düzeltmelidir.

Macron'a AK Parti'den sert tepki:

“Türkiye’nin yaptıkları cezasız kalmayacak” diyen Macron’a AK Parti’den sert tepki: Yanlış yerde duruyor.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerinden dolayı cezalandırılması gerektiğini söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a tepki gösterdi. Macron’un Rumlar’ı desteklemek için yanlış yerde durduğunu belirten Çelik, “Macron, Türkiye ile uğraşmak yerine Fransa’nın rotasını düzeltmelidir” dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerinden dolayı Türkiye’yi hedef alan küstah açıklamalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sert tepki gösterdi. Türkiye’nin hamlesinden dolayı Macron’un panik halinde olduğunu belirten Çelik, “Macron, Türkiye ile uğraşmak yerine Fransa’nın rotasını düzeltmelidir.” dedi.

“LİBYA’DA YAPTIĞI YANLIŞI DOĞU AKDENİZ’DE DE YAPIYOR”

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron “Türkiye’nin Avrupa Birliği sularındaki ihlalleri cezasız bırakılamaz” demiş. Türkiye’ye karşı kullanılan bu dil bir panik dilidir. Macron el attığı her konuyu hukuk dışı bir mecraya sürüklüyor.” dedi.

Macron’un Rumlar’ın haksız ve hukuksuz faaliyetlerini desteklemek için yanlış yerde durduğunu belirten Çelik, “Libya’da yaptığı yanlışı Doğu Akdeniz’de de yapıyor. Yakın zamanda Türk savaş gemisinin Fransız gemisini taciz ettiğini söyledi, o iddiası da çürütüldü” dedi.

Ömer Çelik, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

“MACRON, TÜRKİYE İLE UĞRAŞMAK YERİNE FRANSA’NIN ROTASINI DÜZELTMELİ”

Detaylar, Haber Linki