Kadınlar uyuşturucu satıcıları nedeniyle çocuklarını parka dahi yollayamadıklarını söyleyerek yolu kapattı.

Yer: İstanbul! 'Tip tip adamlar...'

19

Yer: İstanbul! ‘Tip tip adamlar…’.

İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı Altınşehir Mahallesi’nde kadınlar uyuşturucu satıcıları nedeniyle çocuklarını parka dahi yollayamadıklarını söyleyerek yolu kapattı.

Altınşehir Mahallesi Duygunay Sokak ile eski İstanbul Caddesi kesişiminde bulunan taş köprü yolunu bir ip yardımıyla kesen kadınlar, bir süre eylem yaptı. Yolun kesilmesiyle birlikte trafik oluştu.

Yolda bekleyen araçların sürücüleriyle, eylemi gerçekleştiren kadınlar arasında tartışmalar yaşandı. Kadınlar; 10 dakika süren eylemin ardından ipi çözerek yolu açtı.

Mahalle sakini Saadet Benli şöyle konuştu: “Çocukları okula götürüyoruz. Köprünün başında 4-5 tane uyuşturucu satıcısı. Çocukların telefonunu alıyorlar. Biz ‘yapmayın etmeyin’ diyoruz. ‘Bak geçen gün attığımız ceset gibi sizi de atarız’ diyorlar…”

“Korkuyoruz. Ekmek peynir gibi uyuşturucu satıyorlar. Bugün eylem yaptık çünkü burada uyuşturucu satıyorlar, sabaha kadar uyuyamıyoruz, evimize giriyorlar. Hırsızlardan yatamıyoruz. Çocuklarımızı okula, parka gönderemiyoruz.”
Nafiye Aslan ise, “İşten geliyordum. Saat akşam 09.00’da. Bu köprünün önünde iki kişi önüme geldi. ‘Abla bize para ver’ dediler. Kafaları güzel, içmişler. 20 lira verdim. Eve gidene kadar kalbim yerinden attı. Derede adam öldürdüler, kenara attılar. Can güvenliğimiz yok. Çocuklarımızı dışarı çıkaramıyoruz” diye konuştu.

Detaylar, Haber Linki