İzmir’de düzenlenen sahte gözlük operasyonu.

ahte gözlük operasyonunda 60 mağazalık zincirin sahibi serbest bırakıldı.

Sahte gözlük operasyonunda 60 mağazalık zincirin sahibi serbest bırakıldı.

İzmir’de düzenlenen sahte gözlük operasyonunda gözaltına alınan 1’i altmış mağazası bulunan optik firmasının sahibi 9 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Firmanın depolarında piyasa değeri 7.6 milyon lira olan sahte güneş gözlüğü ve yan ürünleri bulundu.

İzmir merkezli sahte ve kaçak gözlük operasyonunda, ülke genelinde mağazaları bulunan bir firmanın yönetici ve çalışanlarının da aralarında bulunduğu 10 şüpheli serbest bırakıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ülke genelinde mağazaları bulunan bir firmanın yönetici ve çalışanlarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 zanlı sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Emniyetten yapılan açıklamada, merkezi İzmir’de olan ve Türkiye genelinde yaklaşık 60 mağazası bulunan optik firmasının yetkilileri ve çalışanlarının, kaçak yollarla yurt dışından getirdikleri çeşitli marka ve modellerde güneş gözlüğü, optik cam, optik çerçeve, lens, solüsyon ve tıbbi cihazlara sahte barkod ve karekod düzenlediğinin belirlendiği kaydedildi.

Detaylar, HAber Linki