İlçe Jandarma Karakol Komutanı ile 3 asker uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakalandı.

1'i komutan 4 asker uyuşturucu sevkiyatından tutuklandı.

1’i komutan 4 asker uyuşturucu sevkiyatından tutuklandı.

  • Diyarbakır Lice İlçesi’nde arama noktasında durdurulan bir mahkum aracında İlçe Jandarma Karakol Komutanı ile 3 asker uyuşturucu kaçırmaya çalışırken yakalandı. İçinde mahkumun da olduğu araca esrar koyan askerler, narkotik köpeklerinin havlamasıyla fark edildi.

Aralarında İlçe Jandarma Karakol Komutanı ile 3 asker de var. Gözaltına alınan askerlerden birinin suçunu itiraf etmesiyle gerçekler ortaya çıktı.

Narkotik köpeklerin havlamasıyla yapılan aramada araçta 8 kilogram esrar bulundu. Biri komutan üçü uzman dört asker tutuklandı.

Mahkum aracına sevkiyat

Savcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre olay şöyle gelişti.

  • Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde ‘uyuşturucu ticareti yapmak’ suçlamasıyla gözaltına alınan bir kişi Lice Adalet Sarayı’nda hakim karşısına çıktı. Mahkeme şahsın tutuklanmasına karar verdi. Tutuklanan kişinin Diyarbakır’a sevki için İlçe Jandarma Karakol komutanı H.K ile uzman çavuşlar O.T, F.Ö ve K.T görevlendirildi. Uzun süredir ilçede görev yapan rütbeli askerler, mahkumun bulunduğu askeri araca 8 kilogram esrar koydu.

Narkotik köpekleri havladı, komutanlar yakalandı.

  • İçinde Lice Merkez Jandarma Komutanı ile 3 uzman çavuşun bulunduğu araç Mermer Karakolu önünde durduruldu. Arama noktasındaki sohbet sırasında narkotik köpekleri havlamaya başladı.
  • Narkotik köpeklerinin tepki vermesiyle görevli askerler harekete geçerek kapının açılmasını istedi. Araç içerisinde yapılan detaylı aramalarda 8 kilogram esrar maddesi ele geçirildi.

4 asker tutuklandı

Araç içinde bulunan Lice Merkez Jandarma Karakol komutanı H.K ile 3 uzman çavuş gözaltına alındı.

Detaylar, Haber Linki