Hastalıkların iyileşeceği mekânlar hastaneler değil bizzat sizin kendi bedeninizdir.

‘Hastalıklar hastanelerde değil bedenimizde iyileşir’

117

‘Hastalıklar hastanelerde değil bedenimizde iyileşir’.

Dr. Murat Balanlı: “Modern tıp kitleyi çıkartalım, radyoterapi yapalım, kemoterapi yapalım der. Ancak aslında şifa denen şey bizim kendi bedenimizdedir. Hastalıkların iyileşeceği mekânlar hastaneler değil bizzat sizin kendi bedeninizdir”

Sağlıkla ilgili kitaplara özel bir ilgim var. Zaman zaman dikkatimi çeken bir konu olunca kitabı yazan doktoru sizlere tanıtmayı da seviyorum. Yine öyle yaptım. Kitabın adı “Titreşim Tıbbı” ama benim esas dikkatimi çeken “İnsan fıtratına uygun temiz tıp” tanımı. Bu ne demek? Modern tıp temiz değil mi? Eski yöntemler geleceğe ışık mı tutuyor? Hastalıklarımız bize ne anlatıyor? Tüm bu soruları kitabın yazarı iç hastalıkları uzmanı Dr. Murat Balanlı’ya sordum. Balanlı’ya göre doktorlar kronik hastalıkları tedavi etmiyor sadece frenliyor. Bu hastalıkların tedavisi bir bütün olarak ele alınmalı yani sadece ilaç kullanmak yeterli gelmiyor. “Bir şeker hastasına ya da tansiyon hastasına verdiğim ilaçlarla kan şekerini düşürebilirim, kan basıncını normale getirebilirim ama bu hastanın iyileştiği anlamına gelmiyor. O yine şeker hastası, öteki yine yüksek tansiyon hastası. Kronik hastalıkların hiçbiri modern tıp yöntemiyle çözüm bulamaz” diyen Dr. Murat Balanlı’ya hastalıkların çözümünü sordum. İyi pazarlar…

– Siz “Titreşim Tıbbı” isminde bir kitap yazdınız ve kitabın kapağında “İnsan fıtratına uygun temiz tıp” açıklaması var. Bu ne demek?

Detaylar, HAber Linki