Gazeteci Saygı Öztürk katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişimi.

Gazeteci Saygı Öztürk CNN Türk'te.

Saygı Öztürk 15 Temmuz öncesinde 29 ‘sakıncalı’ albayın nasıl terfi ettirildiğini belgeleriyle açıkladı!

Gazeteci Saygı Öztürk katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişimi öncesi sakıncalı personellerin nasıl terfi ettirildiğini belgelerle anlattı.

Gazeteci Saygı Öztürk CNN Türk’te Hande Fırat’ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk oldu.

Saygı Öztürk programda FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi oncesinde yaşananlar hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Saygı Öztürk’ün açıklamaları şöyle oldu:

Biliyorsunuz bir çatı iddianamesi var. Genel Kurmay çatı iddianamesi daha önce Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın tarafından hazırlanan. Bir de o da sivillerin Fetullah Gülen’in bir numaralı sanık olduğu çatı iddianamesi var.

Eklerle araştırdığınız zaman her şeyi bulabiliyorsunuz. Ahmet Davutoğlu’nun sözünü ettiği belge budur. MİT’in yazısı. İmza bölümlerini kapatıyorum. Genel Kurmay Başkanlığı’na gönderdiği yazı. İlgili yazıya konu 582 şahıstan (Ahmet Davutoğlu da diyor ya 2 şekilde de alınacaktı diye) Tarihi 23 Haziran 2015. 148 şahsa ait bilgi notları ilişikte sunulmuştur diyor. İstihbarat dairesinde bir başkanın imzasıyla gönderilen yazı çok gizli yazı. Ekinde isim listeleri falan var. İsim listelerine baktığım zaman Mehmet Dişli ile ilgili yazılan şu: Fetullahçı. O zaman FETÖ yoktu tabi. Paralel Devlet Yapılanması üyesi olduğu belirtilmektedir gibi. Biliyorsunuz her MİT yazılarının altında bunun belge olarak kullanılamayacağına ilişkin de hükümler var.

Detaylar, Haber Linki

Anlamlara Anlam Katan Sözler

anlamlı sözler ve cümleler