Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2020)

Apple Intel'i bıraktı.

Apple Intel’i bıraktı: Mac bilgisayarlarda hangi işlemci kullanılacak?

Teknoloji devi Apple, bugün merakla beklenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2020), firma için tarihi bir değişikliği duyurdu.

2006’dan bu yana Mac bilgisayarları için Intel işlemcilerini kullanan Apple ilk defa ARM tabanlı kendi işlemcisine geçeğini açıkladı.

Apple CEO’su Tim Cook, internette yayınlanan konferansta, “Mac için tarihi bir gün” sözleri ile Mac bilgisayarlar için ARM tabanlı Apple Silicon işlemcilere geçişin ilk duyurusunu yaptı.

Apple Silicon, yongalardan özel olarak daha iyi performans alınması amacıyla geliştirildi. Sürekli olarak gelişen Apple cihazları ve işlemcileri için gerekli altyapıyı bu girişim sağlıyor.

Apple, kendi bünyesinde tasarladığı işlemcilere geçişle birlikte daha yüksek performans elde etmeyi ve enerji güç tüketiminin azalacağını vadediyor. Apple’in uzun süredir Intel işlemcilerin performansından memnun olmadığı biliniyordu.

Detaylar, Haber Linki

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More