Denizli’den ticaret yapmak amacıyla Fildişi Sahili’ne gidip, yerleşen iş adamı.

İş adamı Fildişi Sahili'nde öldü, oğlu Türkiye'de tedavi altında...

İş adamı Fildişi Sahili’nde öldü, oğlu Türkiye’de tedavi altında…

Denizli’den ticaret yapmak amacıyla Fildişi Sahili’ne gidip, yerleşen iş adamı Hikmet Kara (46) ve oğlu Ali Kara (25), sinek ısırmasına bağlı sıtma hastalığına yakalandı. Baba, tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybederken, ailesiyle birlikte Türkiye’ye dönen Ali Kara, belirtilerin devam etmesi üzerine Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde gözetim altına alındı.

Denizlili iş adamı Himmet Kara, 1 yıl önce ailesiyle birlikte plastik malzeme ve temizlik ürünü ticareti yapmak için Afrika ülkesi olan Fildişi Sahili’ne yerleşti. Ancak Himmet Kara ve oğlu Ali Kara, 9 Mart günü yaşadıkları Abidjan şehrinde sivrisinek ısırması nedeniyle rahatsızlandı. Ateş, kusma ve baş ağrısı şikayetleriyle hastaneye götürülen baba ve oğluna sıtma teşhisi konuldu. Baba Kara, tedavi altına alındığı hastanede 14 Mart Perşembe günü hayatını kaybetti. Taburcu edilen Ali Kara ise annesi Meryem ve kardeşi Murat ile birlikte 16 Mart Cumartesi günü Denizli’ye döndü.

GÖZETİM ALTINA ALINDI

Hastalık belirtileri devam eden kara, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne gitti. Burada yapılan tahliler sonucunda bir kez daha sıtma teşhisi konulan Ali Kara, hastanede gözetim altına alındı.

Detaylar, Haber Linki