DC’nin resmi internet sitesindeki “seyahat uyarıları” başlıklı bölüm

ABD Türkiye gerginliği

Amerika’da “Türkiye” alarmı

Korona virüsten en çok etkilenen ülke olan ABD’nin Salgın Hastalıklar Kontrol ve Önleme Merkezi, Türkiye’yi yüksek riskli bölge ilan etti.

Amerika’da “Türkiye” alarmı ABD Başkanı Donald Trump’ın pandeminin ilk günlerinde pek de önemsemediği ve bu sebeple hızla yayılan Covid-19 ile ilgili “uyarı maiyetindeki açıklama” ise Türkiye ile ilgili. Yeniçağ’da yer alan habere göre; ABD’nin önde gelen sağlık kuruluşlarından Bulaşıcı Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada Türkiye ile ilgili bilgiler ve uyarılar yer alıyor.

CDC’nin resmi internet sitesindeki “seyahat uyarıları” başlıklı bölümde Türkiye’ye de ayrı bir bölüm açıldı. Aralarında Nikaragua, Endonezya, Hindistan, Singapur ve Güney Kore gibi ülkelerle birlikte yer alan Türkiye’de “Covid-19 riski yüksek. Uyarı seviyesi 3’üncü seviyede” ifadesi yer aldı.

Detaylar, Haber Linki

Dünya

Trump’a karşı Çin’e yönelik uygulanan gümrük vergileri nedeniyle çok sayıda dava açıldı.

ABD'li şirketler, Çin'e uygulanan gümrük vergileri nedeniyle Trump yönetimine dava açıyor. ABD menşeli 3 bin 500 şirket, son iki hafta içerisinde Başkan Donald Trump yönetimine, Çin'e yönelik uygulanan gümrük vergileri nedeniyle çok sayıda dava açtı. Aralarında Tesla Inc, Ford Motor, Target Corp, Walgreen Co ve Home Depot HD.N gibi…
Daha fazla oku...