Bilim adamlarından korkutan korona açıklaması: 40 mutasyon geçirmiş virüs bulundu.

Bilim dünyası şokta! Korona mutasyona uğruyor!

Bilim dünyası şokta! Korona mutasyona uğruyor!

Bilim adamlarından korkutan korona açıklaması: 40 mutasyon geçirmiş virüs bulundu.

Dünya korona salgını ile savaşırken İzlanda’dan kritik bir açıklama geldi… İzlandalı bilim adamları ülkedeki korona virüsü hastalarından alınan örneklerde dehşete düşüren bir sonuca ulaştı. Bilim insanları, Covid-19 hastalarından alınan örneklerde mutasyona uğramış 40 virüs tespit etti.

Küresel olarak 400 binden fazla insanda tespit edilen korona virüsüne karşı bilim dünyası çare bulmak için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor… Birçok hükümet de gerek seyahat yasağı gerekse de sokağa çıkma yasağı ve kısıtlamalarıyla corona virüsünün yayılmasını engellemeye çalışırken İzlanda’dan gelen bir haber uluslararası kamuoyunda panik yarattı.

İzlanda basınında yer aldıktan çok kısa bir süre sonra uluslararası medyanın da gündemine gelen haberde, İzlandalı bilim insanlarının bir keşifte bulunduğu belirtiliyor.

Korona virüsü yenen Türk korkunç günleri anlattı: ‘Halüsinasyon görüyordum’Korona virüsü yenen Türk korkunç günleri anlattı: ‘Halüsinasyon görüyordum’

Toplam 737 vakanın olduğu ve 2 ölümün gerçekleştiği ülkede bilim insanları Covid-19 hastalarından alınan örnekler üzerinde derinlemesine inceleme yaptı. Bilim insanları ülkedeki corona virüsü vakalarında 40 adet mutasyona uğramış corona virüsü tespit edildiğini duyurdu.

Detaylar, Haber Linki