Aydın’da butik işleten Eylem Gülçin Kanık dolandırıcılıktan 6 yıl hapis cezası aldı.

Ölüme kendi ayaklarıyla gitti.

Ölüme kendi ayaklarıyla gitti.

Aydın’da butik işleten Eylem Gülçin Kanık dolandırıcılıktan 6 yıl hapis cezası aldı. Genç kadın yurtdışına gitmek için kaçakçılarla anlaşma yaptı. Kanık’ın para karşılığı anlaştığı kişiler kadını boğarak öldürdü. Mahkemeye çıkan sanıklara ceza yağdı. Kanık’ın geçmiş yıllarda televizyonda yayınlanan bir programa katıldığı ortaya çıktı
Korkunç olay, 2 yıl önce Aydın Didim’de meydana geldi. 37 yaşındaki Eylem Gülçin Kanık’ın çalılar arasında cesedi bulundu.

Son dönemde ilçede yapılan kayıp başvurularını tarayan, bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, cesedin Eylem Gülçin Kanık’a ait olduğunu belirledi. Olayla ilgili gözaltına alınan Erhan Doğru, Serdal Çöl ile A.K., M.K. (43) ve oğulları Gökhan Künç (19) ile Y.K. (18), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

HAPİS CEZASI ALDI, KAÇARKEN ÖLDÜRÜLDÜ

Butik işlettiği belirlenen Eylem Gülçin Kanık’ın, sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı gerekçesiyle hakkında şikayette bulunulduğu, konuyla ilgili dava açıldığı ve 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası aldığı saptandı. Yakalama kararı çıkarılan Kanık’ın hapse girmemek için Türkiye’den kaçmak amacıyla yasa dışı geçişi organize ettiği belirtilen şüphelilerle anlaştığı belirlendi. Kanık’ın para karşılığı anlaştığı bu kişilerce boğulduğu, ardından tanınmaması için makilik alanda cesedinin ateşe verildiği tespit edildi.

Detaylar, Haber Linki