Ankara’da geçen yıl mayıs ayında 5 yaşındaki kızı Beren’i eşarpla boğarak, 7 yaşındaki kızı Kübra’yı da bıçaklayarak…

ki kızını katleden vicdansız anne.

İki kızını katleden vicdansız anneye iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Ankara’da geçen yıl mayıs ayında 5 yaşındaki kızı Beren’i eşarpla boğarak, 7 yaşındaki kızı Kübra’yı da bıçaklayarak vahşice öldüren katil anne, iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara’da geçen yıl mayıs ayında kızları 5 yaşındaki Beren’i eşarpla boğarak, 7 yaşındaki Kübra’yı bıçaklayarak katleden katil anne Lütfiye Alver’e (28), iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Keçiören ilçesinde meydana gelen olayda ev kadını Lütfiye Alver, alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olan eşi işteyken evde kızı Kübra’yı bıçaklayarak, Beren’i ise boğarak öldürdü. Lütfiye Alver daha sonra polis merkezine giderek teslim oldu.

“OLAY SIRASINDA NE YAPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM”

Tutuklanan Lüffiye Alver, Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında hakim karşısına çıktı.
Duruşmada eşi Zekeriya Alver, yakınları ve taraf avukatları da hazır bulundu. Mahkeme Başkanı, Adli Tıp Kurumu’nun, sanık Alver’in, akli dengesinin yerinde ve cezai ehliyetinin tam olduğu yönündeki raporu okudu. Sanık Alver rapor hakkında, “O anki ruh halimle şu anki ruh halim aynı olamaz. Olay sonrası ilaç kullandım, tedavi gördüm. Şimdi iyiyim. Olay sırasında ne yaptığımı hatırlamıyorum” dedi.

Detaylar, Haber linki