Hong Kong’da yapsaydım, söylemeye başladığım anda ya kaybolur ya da öldürülürdüm

Fazla zamanımız kalmadı.

Tüm gerçekleri anlatmak için ABD’ye kaçtı: Fazla zamanımız yok

Hong Kong Halk Sağlığı Okulu’nda çalışan Li-Meng Yan, dünyayı saran koronavirüs salgınına ilişkin tüm gerçekleri ABD’ye kaçtı ve, ‘Çin’de kalsaydım öldürülürdüm. Fazla zamanımız yok’ dedi.

Pandemi salgınını kamuoyundan gizlemeye çalıştığı suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Çin hükümüti ile ilgili bir iddia daha geldi. NTV’de yer alan haberde Virolog Li-Meng Yan, eğer Çin hükümeti çalışmalarını sansürlememiş olsayfı şu anda birçok hayatın kurtulabileceğini öne sürdü. Fox News’ten Bill Hemmer’a konuşan Yan, salgın hakkındaki tüm gerçekleri açıklamak için ABD’ye gittiğini ve işbirliğine hazır olduğunu söyledi.

“FAZLA ZAMANIMIZ YOK”

“Bu, tarihte gördüğümüz en büyük salgın. İnsanlık tarihindeki bildiğimiz her şeyden daha fazlası. Bu nedenle, zamanlama çok önemlidir. Erken durdurabilirsek hayat kurtarabiliriz” diyen virolog, “Fazla zamanımız yok. Zaten geç kaldık” ifadelerini kullanarak uyardı.

“ÇİN’DE KONUŞSAYDIM ÖLDÜRÜLÜRDÜM”

“ABD’ye gelmemizin nedeni, Covid-19 gerçeğini anlatmak. Bunun Hong Kong’da yapsaydım, söylemeye başladığım anda ya kaybolur ya da öldürülürdüm.”

Bununla birlikte, Yan’a göre, Çin Komünist Partisi ve kıdemli üniversite personeli, geçen Aralık ayında corona virüsün insanlar bulaşabileceğine dair kanıtları bastırdı.

Detaylar, Haber Linki