2021 yılında da normal bir yaz tatili yapamayacağız.

Dünya Tabipler Birliği.

Dünya Tabipler Birliği: 2021 yılında da normal bir yaz tatili yapamayacağız.

Salgınla ilgili açıklamalarda ve uyarılarda bulunan Dünya Tabipler Birliği, normalleşme sürecinin yıllar alacağını duyurdu.

Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery, koronavirüs ile ilgili Rheinische Post gazetesine mülakat verdi.

Frank Ulrich Montgomery, normalleşme konusunda yüksek beklentilere girilmemesi yönünde uyarılarda bulundu.

“2021’DE DE NORMAL YAZ TATİLİ YAPILMAYACAK”

Dünya Sağlık Örgütü’nün corona virüs aşısının 2021 yılı ortasında hazır olacağını tahmin ettiğini hatırlatan Montgomery, “Ancak tüm halkın aşılanması iki, üç yıl sürecektir” dedi. “Bir seferde herkesin aşılanması için ne yeterince doz ne de personel var” diyen Montgomery kısıtlamaların o nedenle süreceğini söyledi. Montgomery “2021 yılında da daha önceden olduğu gibi bir yaz tatili yapamayacağız” diye konuştu.

“YILLARCA ÖNLEM ALMAK ZORUNDAYIZ”

“Daha yıllarca virüsle yaşamak ve mesafeyi korumak, elleri yıkamak, maske takmak gibi önlemleri almak zorundayız” diyen Montgomery, Almanya’da günlük yeni vaka sayısının 20 bine yükselmesi halinde ekonomik ve toplumsal hayatın kısıtlanmasının gündeme gelebileceğini söyledi.

Bu sayıların durumun kontrolden çıkmış olduğu anlamına geldiğini belirten Montgomery “Zira o durumda sağlık daireleri açısından enfeksiyon zincirlerini takip etmek ve kırmak mümkün olmayacak. O durumda da ikinci bir kapanma tehlikesi baş gösterecek, çünkü virüs başka şekilde frenlenemeyecek” diye konuştu.

Detaylar, Haber Linki